Cenk Tosun: Milli forma çocukluk hayalimdi

26 Mayıs of 2016

Nike’ın futbolu gençlere sevdirmek ve futbolun doğduğu yer olan sokaklara özlemi gidermek amacıyla organize ettiği Nike FootballX’te yarı final maçları İstanbul Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleşti. Cenk Tosun genç futbolculara destek verdiği turnuvada, futbolun vazgeçilmezi olan sokak ruhuna dikkat çekti. Cenk 10 Haziran’da başlayacak olan Avrupa Şampiyonası hakkında da ümit dolu açıklamalarda bulundu.

“Çocuk yaştan beri milli formayı giymeyi hayal ediyordum”

EURO 2016’ya katılmak için çok çalıştıklarını söyleyen Cenk Tosun, “Gruplarda çok iyi bir geri dönüşle turnuvaya katılma şansını elde ettik. Ben küçüklüğümden beri ay yıldızlı formayı giymeyi hayal ediyordum. İnanılmaz bir turnuva bizi bekliyor. Türk Milli Takımı gittiği turnuvalarda genelde başarılı oluyor. Çünkü iyi bir turnuva takımıyız. Yine çok güzel sonuçlar alacağız ve umarım final göreceğiz.”

Almanya’da oynarken sokak maçları yaptıklarını belirten Cenk Tosun, “Nike FootballX gibi etkinlikler gençler için büyük bir fırsat. Pes etmeden, istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam edin. Çünkü büyük futbolcu olmak çok çalışmayı gerektiriyor” dedi.

222222222222222222222222222222222

Previous:

Quaresma ile defans

oscar cordoba

Next:

Beşiktaş’ın çocuğu: Oscar Cordoba

You may also like

Yorum Yap