Podolski hakkında bilmeniz gereken 10 şey

04 Temmuz of 2015

Göçmen olarak Almanya’ya yerleşen, çocukluğu yokluklar içerisinde geçen Lukas Podolski artık Galatasaraylı. Polonya asıllı 30 yaşındaki Alman, sarı-kırmızılı kulüple 3+1 yıllık sözleşmeye imza attı. Artık onu daha yakından tanıma vakti:

1- Köln çocuğu

Polonyada doğmuş olmasına karşın 2 yaşındayken ailesiyle Köln’e taşınan Podolski burada büyüdü. Futbola da şehrin takımında başlayan Poldi, Bayern’e transferini buradan gerçekleştirdi. Bayern başarısızlığının ardından tekrar Köln’e geri dönerken yine sıçramasını burada gerçekleştirip Arsenal’e transfer oldu.

2- Aileden sporcu

baba-ogul-2

Babası 80’lerde profesyonel olarak Polonya’da futbol oynayan Waldemar Podolski. Annesi ise hentbolcu Krystyna Podolska.

3- Aile babası

baba-ogul

2011’de çocukluğunda tanıştığı, kendisi gibi Polonya asıllı olan Monika Puchalski ile evlendi. 2008 yılında doğma bir de oğulları var, Louis.

4- Milli golcü

Polonyalı olmasına karşın Polonya pasaportu bulunmayan Poldi’nin Köln dışında başarılı olduğu bir takım varsa o da Almanya Milli Takımı. En formsuz dönemlerinde bile milli takıma çağrılan Podolski, tam 47 gole imza attı. Bu aynı zamanda Almanya Milli Takım’ı tarihinin en fazla gol atan 3. oyuncusu olduğu anlamına da geliyor.

5- Boks sever

Arsenal Player Lukas Josef Podolsk. pic Andy hooper

Sporcu bir aileden yetişmesinden olsa gerek Podolski diğer sporlara da ilgi duyuyor. Bunlardan biri boks ve Poldi sıkı bir Mike Tyson hayranı.

6- Schumacher hayranı

michael-schumacher-football-2

Formula 1 sever ve Michael Schumacher hayranı. Podolski, Schumacher’in kaza geçirdiği dönemde Manchester United karşılaşmasına “kämpfe michael, #getwellsoon” etiketli krampon ile sahaya çıkmıştı.

7- Basketbol sever

Basketbolu da seven Poldi, 2. Bundesliga’da bulunan RheinStars Köln takımıyla bir idmana bile çıktı.

8- Sempatik

Şakalar, komiklikler… Podolski’nin sık sık yaptığı şeyler.

9- Hırslı

Her ne kadar Köln ve Almanya Milli Takımı dışında başarılı olamasa da Podolski saha içinde oldukça hırslı birisi. Almanya Milli Takımı’nın da tarihindeki en erken golüne imza atmasındaki en büyük neden de hırsından kaynaklanıyor.

10- Şutör

Müthiş bir sol ayağı bulunan Podolski’nin en büyük özelliği çektiği şutların sertliği.

Bonus: Çay sever

CJFHIABUYAAotuh

Tatili yaptığı Antalya’da çaylı mangallı pozlar veren Podolski, imza töreninde de çay içmeyi ihmal etmedi. Görünen o ki sıkı bundan sonra sıkı bir çaykolik olacak.

kapak

Previous:

Göztepe’yi şampiyon yapan 5 madde

894d0a4a3c7200c5fc558ecc5287630bb117efd1

Next:

Van Persie’nin en güzel 10 golü

You may also like

Yorum Yap