Sinan Gümüş hakkında az bilinenler

28 Ocak of 2016

– 15 Ocak 1994’te Almanya Pfullendorf’ta doğan Sinan Gümüş’ün annesi ve babası Rizeli. Bir abisi ve iki de ablası var. babası işçi olarak hala Almanya’da çalışıyor.

– Sinan 10 yaşına kadar cumartesi günlerini hentbola, pazar günlerini futbola ayırdı. İki sporun antrenman günleri çakışınca seçimini futboldan yana kullandı.

– 5 yaşında Aach-Linz’de abisi ile birlikte futbol oynadı. Orta saha olan abisinin paslarıyla santrafor Sinan, 1 sezonda tam 90 gol attı!

– 17 yaşında Stuttgart’a transfer olunca kulüp Sinan’dan tesislerde kalmasını istedi. Fakat Sinan bunu istemeyince Stuttgart ile 18’ine girene kadar, yani 6 ay boyunca İtalyan bir ailenin yanında misafir olma konusunda anlaştı. Aile Almanca konuştuğu için İtalyaca öğrenemedi. 18 yaşına geldiğinde tek başına yaşamaya başladı ve Stuttgart’taki kalan 1,5 senesinde kendi evinde yaşadı.

– Stuttgart altyapısındaki hocası Tayfun Korkut’tu.

– Evinde Mario Jardel ve Georghe Hagi’nin formalarını saklıyor.

– İlk idolü Steven Gerrard’dı. Sonradan mevkisine daha uygun olan Arjen Robben’e hayranlık duymaya başladı.

– En çok kanatlarda kendini rahat hissediyor. Topla birlikte hızını kullanarak adam geçmeyi ve sağ kanattan içeri deplase olarak şut çekmeyi seviyor.

– Pofesyonel kariyerinin ilk golünü Galatasaray formasıyla Balçova Yaşamspor’a attı. Bu golden sonra gözyaşlarını tutamadı.

 

Sene-1973-film-Yalanci-Yarim-Tarik-Akan-24Kemal-Sunal-29-Metin-Cekmez-28-yasinda..Kizlari-bilemedik

Previous:

Senden başka

1482143782_SP17_GFB_CR7_BALLON_D_OR_HERO_16x9_tall_original

Next:

Nike’tan Cristiano Ronaldo’ya özel koleksiyon

You may also like

Yorum Yap