Türkiye Milli Takımı’nın Euro 2016 formaları nasıl tasarlandı?

27 Mart of 2016

Nike Football Başkan Yardımcısı Scott Munson, Türkiye’ni Euro 2016’da giyeceği formaların nasıl tasarlandığını ve özelliklerini anlattı.

Türkiye Milli Takımı’nın futbola büyük heyecan katan bir takım olduğunu belirten Scott Munson, bu sene şampiyonada genç, coşku dolu ve yetenekli bir takım izleyeceklerini söyledi. Önemli bir güç olarak Türk Milli Takımı için yeni bir şafak doğduğunu söyleyen Munson, yeni formaları tasarlarken bundan ilham aldıklarını dile getirdi. Munson, “Yeni iç saha forması alttan siyah olarak başlıyor. Omuzları yukarı doğru yayılan güçlü bir kırmızıya dönüşüyor. Bu grafik güneşin doğuşunu temsil ediyor. Modern yenilikçi tasarıma sahip olan yeni forma Türk mimarisinin en önemli parçalarından biri olan karmaşık mozaik uygulamalarından esinlenilmiş mikro geometrik bir grafiğe sahip” dedi.

Milli Takımın yeni dış saha forması turkuazdan omuzlara doğru yayılarak beyaza dönüşen mikro geometrik şekillerin olduğu özel bir grafiğe sahip olduğunu söyleyen Munson, “Formada yer alan şekiller ve renkler Türk mimarisindeki güzel ve karmaşık mozaik uygulamalarını anımsatırken zincirlerden yapılan desen ilhamını savaşçı zırhından alır. Yeni dış saha forması kenarından kırmızı çizginin geçtiği modern bir V yakaya sahip ve arka yüzünde ‘Türkiye’ yazıyor. Formanın her iki tarafında koltuk altından aşağıya kadar inen kırmızı şeritler yer alıyor. Bu şeritler oyuncu hareket halindeyken daha fazla havalandırma sağlamak için genişler ve altında bulunan turkuaz renk parlıyor” dedi.

1414250215424_wps_58_Liverpool_fans_protest_wi

Previous:

Futbol, biraz arsada biraz borsada

tv

Next:

Rekabetin başka hali: Yayın gelirleri

You may also like

Yorum Yap