Will Grigg’s on fire

15 Haziran of 2017

Kuzey İrlanda tarihinde ilk kez katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda ilk maçına Polonya karşısında çıktı. 90 dakika boyunca rakip kaleye isabetli şut gönderemeyen  Kuzey İrlanda tribünlerinden “Will Grigg’s on fire, your defence is terrified” sesleri yükseldi…

Yazar: Mert Sarıbaş

mertsrbs@gmail.com | twitter.com/mertsrbs

Will Grigg, 3 Temmuz 1991’de Solihull’da dünyaya geldi, 7 yaşında Birmingham City altyapısında oynamaya başladı. Profesyonel futbol hayatında Walsall, Brentford, Milton Keynes Dons ve Wigan formalarıyla goller attı, takımına galibiyetler getirdi ama Kuzey İrlandalı forvetin kariyerini değiştiren şey adına yapılan beste oldu.

Will Grigg sene başında transfer olduğu Wigan forması ile 25 gol atarak gol kralı olduğu ligde takımının Championship’e yükselmesinde büyük rol oynarken aynı anda taraftarların da sevgilisi oldu. Wigan taraftarı Sean Kennedy yaklaşık 1,5 ay kadar önce Youtube’a yüklediği video ile herkesin diline dolanacak bir akımın başlamasını sağlayan insan olurken, Wigan Başkanı David Sharpe da bu harika beste karşısında kayıtsız kalamadı ve Will Grigg hayranı taraftara kombine hediye ettiklerini açıkladı. Bu arada Wigan başkanının 1991 doğumlu olduğuna da bir parantez açalım.

Kısa süre içinde taraftarlar arasında da popüler hale gelen beste (Gala’nın Freed From Desire şarkısından uyarlama) sadece Wigan taraftarları arasında değil tüm dünya çapında gündeme geldi, hatta en çok dinlenenler listesine bile girdi!

Wigan ile geçirdiği başarılı sezonun ardından Kuzey İrlanda kadrosunda kendisine yer bulan Will Grigg ilk maçta forma giyemedi. 3 oyuncu değişikliğinin kullanılmasının ardından Will Grigg’i halen sahada göremeyen Kuzey İrlanda tribünleri ise Allianz Riviera Stadı’nı da bu güzide beste ile inleterek tepkilerini gösterdiler. Kuzey İrlanda’nın Ukrayna ile oynayacağı maçta Will Grigg’in süre alması ve rakip defansa korku salması bekleniyor.

San Marino's forward and captain Andy Selva celebrates after scoing a goal against Wales during their group D Euro 2008 qualifying football match at Serravalle Stadium in San Marino, 17 October 2007. AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE

Previous:

Karanlıkta bir gökküşağı: Andy Selva

SGS_102

Next:

Cesur

You may also like

Yorum Yap