Yasin Öztekin hakkında az bilinenler

10 Ağustos of 2015

Hamza Hamzaoğlu’nun gelişiyle birlikte çıkışa geçen Galatasaray önüne çıkan 3 kupayı da kazanmayı başardı. Sarı-kırmızılıların bu başarılı sürecinde öne çıkan oyuncuların başında Yasin Öztekin geliyor. Prandelli döneminde kendini gsteremeyen 28 yaşındaki oyuncu, Hamzaoğlu ile birlikte takımın hem oyun kalitesini yükseltti hem de skora katkıda bulundu. Tabii Yasin buralara pek de kolay gelmedi. Şimdi onun hayatında pek de bilinmeyen kesitlere göz atalım;

-1996 yılında Dortmund’a transfer oldu. O dönem Dortmund Yasin’in iki abisi de takıma katmak istemişti fakat Öztekin ailesinin maddi sorunları yüzünden bu transferler gerçekleşmedi. Baba Öztekin’in beyninde tümör vardı ve yeni ameliyat olmuştu.

-1971’de babası Alaaddin Öztekin Almanya’ya işçi olarak gider. Madenci olarak çalışan baba Öztekin 1996’da geçirdiği bir kaza sonucu yaralanır ve görme yetisi zayıflar (şu an %10 görüyor). Malulen emekli olduktan onra ise tüm boş zamanlarını Yasin’le geçirir. Küçük yaşlarda antrenörlüğünü yapar, onun iyi bir futbolcu olması için uğraşır.

-Yasin’in oynadığı takımda forma numarası değişmişse eğer ilk giydiği formayı babasına armağan eder. Bu baba oğul arasındaki totemdir.

yasin-oeztekin

-Yasin 2010/11’de Dortmund’da A takıma çıkmaya hazırlanıyordu ki rekabette bulunacağı Schmelzer ve Greusskreutz’un yüksek formu Klopp’un fikir değiştirmesine sebep oldu. Yasin devre arasında Gençlerbirliğine transfer olurken Dortmund da o sezonu şampiyon olarak tamamladı.

-Gençlerbirliğine transfer olduğunda onu takıma kazandıran teknik direktör Ralf Zumdick’ti. Yasin Dortmund’da oynarken Zumdick, Thomas Doll’un yardımcısıydı. Yasin Gençlerbirliği’ne gelişini hayatının en doğru kararı olarak anlatıyor.

-Erciyesspor’dan Galatasaray’a transfer olan Yasin, anlaşma gereği Erciyesspor’a 500 bin euro ödemek zorundaydı. Geçtiğimiz sezon şampiyonluğun mimarlarından biri olan Yasin ise Galatasaray’dan yıllık 1milyon euro garanti ve 10 bin euro maç başı ücret kazanıyordu. Dolayısıyla 28 yaşındaki oyuncu şampiyonluk sezonunda sadece maç başılarla beraber 840 bin euro kazanmış oldu.

Bx97LceIAAEl1gd

-Yasin küçülüğünden beri Cristiano Ronaldo hayranı. Bu yüzden Wesley Sneijder onu ‘Cristiano’ diye çağırıyor.

-Prandelli döneminde Galatasaray’da kendini pek gösteremeyen Yasin devre arasında Karabükspor’a kiralanıyordu. Televizyondan transferi öğrenen Yasin, hemen Hamza Hamzaoğlu’nun yanına koşarak transfer olmak istemediğini söyledi ve takımda kaldı.

-Yasin’in geçtiğimiz sezon arabası yoktu! Hem Galatasaray’dan parasını düzenli alamıyor hem de borçlarını ödüyordu.

Bildnummer: 10600527  Datum: 17.05.2012  Copyright: imago/Christian Schroedter
Kevin Pannewitz (VFL Wolfsburg) - Testspiel VFL Wolfsburg vs. Blau Weiss Neuenhofe auf dem Sportplatz Neuenhofe - Einzelbild,Aktion,17.05.2012,Deutschland,Fußball,Mann,Määnner ; Fussball Ger Testspiel 2011 2012 xdp x0x 2012 quer Test Fußball VFL Wolfsburg Mann Männer Neuenhofe 

Image number 10600527 date 17 05 2012 Copyright imago Christian Schroedter Kevin Panne joke VfL Wolfsburg try out VfL Wolfsburg vs Blue White  on the Sports field  Single Action shot 17 05 2012 Germany Football Man  Football ger try out 2011 2012  x0x 2012 horizontal trial Football VfL Wolfsburg Man Men

Previous:

Çöpe giden yetenek

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gaziantepspor, ligin ikinci yarısının hazırlıklarına Belek'te devam etti. Gaziantepspor teknik direktörü Sergen Yalçın. (Hakan Burak Altunöz - Anadolu Ajansı)

Next:

Futbolun Clark Kent’i: Sergen Yalçın

You may also like

Yorum Yap